Membrii si voluntarii nostri

• Staff-ul nostru

bucuros de educatie
  • Voluntariatul esti una dintre directiile cele mai importante ale Asociatiei Alegria.

• Creăm contexte și credem în ideea de a forma oameni pentru comunitate. De-a lungul timpului, au venit înspre noi oameni interesanți, pasionați de ceea ce fac și care, prin ideile lor, prin creativitatea lor, îmbogățesc și dezvoltă proiectele noastre. Iată-i pe câțiva dintre voluntarii noștri:

• Delia Bob
      Presedinte

Momentul împărtășit cu ceilalți contează cel mai mult pentru mine când fac voluntariat. Să fii voluntar înseamnă să fii parte din libertatea și bucuria celorlalți.

• Nicoleta Lese
      Membru Asociat

Voluntariatul este pentru mine un job al sufletului îndeplinit cu responsabilitate, bunătate , creativitate și, nu în ultimul rând, înseamnă multă muncă de echipă, făcută cu dedicare și altruism.

• Carina Muresan
      Voluntar

Pe mine puteți conta în orice eveniment pe care îl desfășurați. Vă rog să mă chemați, îmi place și vreau să mă implic.

• Magda Oltean
      Voluntar

Cel mai frumos moment a fost acela când doamna Delia ne-a strâns la o masă și mi-a dat un ecuson pe care scria mare Magda, Voluntar al Asociatiei Alegria.

• Andreea Mocian
      Voluntar

În calitate de voluntar, cel mai important lucru pe care-l fac este că pot dobândi ceea ce-mi place, și anume: interacțiunea cu diferite persoane, dar, mai ales, cu copii.

• Alessandra Selejan
      Voluntar

Voluntariatul este despre sufletele care se pun la un loc pentru a realiza un bine comun, dezechilibrând astfel prima piesa de domino dintr-o operă menită să încânte lumea

• Serena Selejan
      Voluntar

Pentru mine voluntariatul este o oportunitate de a interacționa cu mai multe persoane si de a-mi construi aripi care sa imi dea mai multa incredere.

• Momente alegre in 2018
    • Proiecte educative128 Hours